Меню
Уроки протидії
освітній спецпроєкт проти домашнього насильства
EdEra долучилася до міжнародної акції «16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства». У межах світової інформаційної кампанії та нашого освітнього проєкту «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ», ми вирішили навчити людей різного віку реагувати на домашнє насильство.
Уроки протидії — два навчальні уроки для підлітків і дорослих, які навчають розрізняти домашнє насильство та запобігати йому. Пропонуємо тобі долучитися до акції та провести такий урок у своєму освітньому чи робочому колективі.
Дослідження показують, що значна частина українців виправдовує домашнє насильство. Особливо, якщо його вчиняють з виховною метою або коли йдеться про подружній обов'язок. Ми прагнемо розповісти все, що знаємо про цю гостро-соціальну проблему, аби навчити українців протидіяти домашньому насильству та будувати здорові стосунки.
Чому це важливо?
У юному віці людям буває важко визначити, що в стосунках норма, а що ні. Разом з «Teenergizer» ми розробили навчальні матеріали з протидії домашньому насильству для учнів 9-11 класів. За матеріалами уроків, учителі можуть провести 45-ти хвилинне заняття, яке допоможе молоді:
— роз'яснити поняття здорових і токсичних стосунків.
— розповісти про права людини в сексуальних стосунках.
— Пояснити, як уникнути явного та прихованого домашнього насильства у власних стосунках і в сім'ї.
Про урок для підлітків
Побиття через зраду, примус до «подружнього обов'язку», психологічний тиск, заборона спілкуватися з рідними чи друзями або ж контроль особистих фінансів — це нездорові стосунки, а фізичний, сексуальний, психологічний та економічний види домашнього насильства. Їх не можна ігнорувати. Ти маєш знати про них, щоб помічати й реагувати на прояви насильства серед своїх друзів, знайомих і близьких.

HR твоєї команди, або ти за власним бажанням можеш провести такий урок для своєї команди, щоб:
— відрізняти насильство в сім'ї від конфліктів у стосунках.
— проаналізувати власні стосунки та знайти спосіб їх налагодити.
— позбутися стереотипів про причини й наслідки насильства.
— дізнатися, як допомогти постраждалим від насильства.
Про урок для дорослих
За цим посиланням ви можете переглянути всі матеріали уроку й переконатися, що це буде для вас корисним й інформативним.
Як провести такий урок для своїх колег?
Напишіть нам, щоб мати змогу провести такий урок у своїй організації безкоштовно.